Blocksy posts shortcode

Jak wiesz, nie wszystko można zrobić na stronie WordPress z kreatora ustawień lub przy użyciu przełącznika opcji. Na szczęście można całkiem ciekawe rozwiązania zastosować przy użyciu kodu CSS, JS czy też innych.

Blocksy to dynamicznie rozwijający się motyw dla WordPress. Z tygodnia na tydzień przybywa opcji i funkcji. Każda aktualizacja to kolejna porcja dodatków, które ułatwiają nam konfigurację strony. Oto blocksy posts shortcode.

Blocksy posts

Najbardziej przydatny shortcode, który pozwala na umieszczanie postów, stron i własnych postów w dowolnym miejscu witryny www. Shortcode jest dostępny w Blocksy Companion od wersji 1.7.49+.

Jak użyć shortcode Blocksy posts?

Jest to bardzo proste. W dowolnym miejscu na stronie www dodaj nowy blok Gutenberg. Z listy wybierz Shortcode. Następnie w polu shortcode użyj kod [blocksy_posts].

Oczywiście zastosowanie shortcode w tej postaci to podstawowe wyświetlanie postów lub stron. Kod [blocksy_posts] możemy zmodyfikować o następujące parametry, które dokładamy do kodu blocksy_posts:

 1. post_type – jeżeli planujesz wyświetlić tylko posty z bloga to nie musisz używać tego parametru. Natomiast parametr post_type służy do określenia rodzaju postu. Może to być page (czyli strona), lub jakikolwiek własny cpt.
  • aby wyświetlić strony użyj shortcode: [blocksy_posts post_type="page"]
  • aby wyświetlić własny custom post: [blocksy_posts post_type="moj_post"]
 2. limit – ten parametr służy do ograniczenia liczby postów na stronę. Domyślna wartość to 5 postów.
  • przykładowo chcesz pokazać 8 postów na stronę: [blocksy_posts limit="8"]
 3. has_pagination – ten parametr pozwala na pokazanie lub ukrycie numeracji stron. Do dyspozycji masz wartości yes oraz no. Domyślna wartość to yes.
  • jeżeli chcesz ukryć numerację stron: [blocksy_posts has_pagination="no"]
 4. post_ids – parametr ten pozwala wyświetlać konkretne posty. ID postów oddzielaj przecinkiem. Domyślnie wyświetlane jest wszystko.
  • aby wyświetlić konkretne posty: [blocksy_posts post_ids="21,44,308,82,526"]
 5. term_ids – parametr ten pozwala wyświetlać konkretne taksonomie (kategorie, tagi). Domyślnie wyświetlane są wszystkie taksonomie. ID taksonomii oddzielaj przecinkiem.
  • aby wyświetlić konkretne taksonomie: [blocksy_posts term_ids="6,10"]
 6. exclude_term_ids – parametr odwrotny do term_ids – używasz go tak samo, a wpisane ID taksonomii będą ukryte.
 7. orderby – parametr do logicznego sortowania. Do dyspozycji masz wartości post_datecomment_countrand. Domyślnie używana jest post_date. Pełna lista parametrów. Przykładowo:
  • jeżeli chcesz sortować posty losowo użyj rand
  • jeżeli chcesz sortować posty po liczbie komentarzy użyj comment_count
 8. order – parametr do sortowania rosnąco asc lub malejąco desc. Domyślnie posty sortowane są rosnąco.
 9. ignore_sticky_posts – parametr pozwala na ukrycie lub pokazanie dodatkowych postów (przyklejone – sticky). Domyślna wartość: no. Jeżeli chcesz ukryć przyklejone posty użyj shortcode: [blocksy_posts ignore_sticky_posts="yes"]
 10. view – parametr dostępny od wersji 1.7.69, który wprowadza możliwość pokazania postów jako slider. Aby z niego skorzystać użyj formuły:
  • [blocksy_posts view="slider"]
 11. slider_image_ratio – parametr dodatkowy jeżeli używasz view="slider". Domyślnie posty wyświetlane są w proporcji 2/1. Możesz ustawić własne proporcje, np 16/9:
  • [blocksy_posts view="slider" slider_image_ratio="16/9"]
 12. slider_autoplay – parametr pozwala włączyć autoplay. Domyślnie slider ma wyłączony autoplay. Aby użyć autoplay potrzebujesz zadeklarować wartość czasu wyświetlania w sekundach, np:
  • [blocksy_posts view="slider" slider_autoplay="4"] – każdy slajd przy użyciu wartości 4 będzie widoczny na ekranie przez 4 sekundy.
 13. no_results – parametr (od wersji 1.8.5) pozwalający ukryć lub pokazać stronę 404 jeżeli nie znajdzie żadnych elementów do wyświetlenia. Standardowo wyświetlany jest błąd 404. Możesz zmienić na skip, aby nic nie wyświetlić:
  • [blocksy_posts no_results="skip"] – aby ukryć błąd 404
  • [blocksy_posts no_results="404"] – aby pokazać błąd 404 (domyślne ustawienie)

Na koniec ważna uwaga – posty wyświetlane przez ten shortcode będą w tym samym stylu jaki został ustawiony w ustawieniach Blocksy. Na chwilę obecną nie ma możliwości zmiany rodzaju wyświetlania.

Blocksy posts shortcode w praktyce

Tak, powyższa lista jest instrukcją do zastosowania tego shortcode. Ale może przyprawić o ból głowy. Jest dość surowa na dzień pisania tego artykułu. Jakieś ID, rand, terms… Zobacz jak to działa w praktyce.

Czy wiesz, że udostępniając ten artykuł pomagasz mi? Dziękuję za Twoje wsparcie.

Darmowa Subskrypcja

Zapisz się do darmowego newslettera i zyskaj przedpremierowy dostęp do nowych artykułów oraz szkoleń i ofert specjalnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *