Co to jest fbclid i jak go usunąć z adresu strony

FBCLID jest z nami od pewnego czasu, ale być może dopiero teraz zauważyłeś, że w raportach Google Analytics pojawił się nowy parametr. Twój ładny, czysty adres URL strony www został rozszerzony o parametr “fbclid” i jeden długi ciąg liter, cyfr i znaków. Na szczęście istnieje prosty sposób, aby się tego parametru pozbyć i ponownie mieć ładny adres strony www.

Co to jest FBCLID?

„fbclid”, to nowy parametr, który Facebook dodaje do linków wychodzących udostępnianych na Facebooku. Jeśli więc link do Twojej witryny jest teraz udostępniony na Facebooku, a ktoś go kliknie, aby odwiedzić Twoją witrynę, Facebook dodaje ten parametr do linku. „FBCLID” to identyfikator kliknięcia Facebooka.

Najsmutniejsze jest to, że na stronach Facebook nie ma żadnej oficjalnej dokumentacji na temat tego, co robi, ale domyślam się, że jest to odpowiedź na najnowsze trendy, czyli blokada śledzenia cookies przez przeglądarki.

Jak usunąć FBCLID z adresu strony www?

Rozwiązanie tego “problemu” z fbclid jest bardzo proste. Wszystko co musisz zrobić to edytować plik .htaccess, który znajdziesz w głównym folderze z Twoją stroną WordPress. Na samym początku wklej dwie linijki:

RewriteCond %{QUERY_STRING} "fbclid=" [NC]
RewriteRule (.*) /$1? [R=301,L]

Zapisz plik i ciesz się czystym adresem url. Ta metoda czyści fbclid kompletnie z adresu Twojej strony internetowej. Proste prawda?

Czy wiesz, że udostępniając ten artykuł pomagasz mi? Dziękuję za Twoje wsparcie.

Darmowa Subskrypcja

Zapisz się do darmowego newslettera i zyskaj przedpremierowy dostęp do nowych artykułów oraz szkoleń i ofert specjalnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *