Formularz kontaktowy WordPress nie wysyła maili – 3 rozwiązania

Formularz kontaktowy na stronie WordPress jest łatwym sposobem na umożliwienie odwiedzającym stronę internetową skontaktowanie się z Tobą. Jednak jeśli stworzyłeś formularz kontaktowy, a nadal nie otrzymujesz żadnych wiadomości e-mail, może to być bardzo irytujące. Na szczęście można ten problem w prosty sposób rozwiązać.

Rozwiązywanie problemów z wysyłaniem wiadomości e-mail z formularza kontaktowego WordPress

Pierwszy krok to upewnienie się, że Twój formularz kontaktowy jest poprawnie skonfigurowany. Powinieneś dokładnie sprawdzić, czy wszystkie pola są poprawnie wypełnione, w tym pole adresu e-mail. Ponadto należy sprawdzić, czy pole „Wyślij do” jest ustawione na poprawny adres e-mail. Jeśli jakiekolwiek z tych pól będzie niewłaściwe, uniemożliwi to wysyłanie wiadomości przez Twój formularz kontaktowy i pojawia się problem, że WordPress nie wysyła maili.

Innym częstym problemem jest to, że twój dostawca usług hostingowych może nie być poprawnie skonfigurowany do wysyłania wiadomości email. W takim przypadku musisz skontaktować się ze swoim dostawcą usług hostingowych i poprosić go o skonfigurowanie ustawień serwera poczty w celu wysyłania wiadomości z Twojej domeny. Po ich dokonaniu spróbuj ponownie przetestować swój formularz kontaktowy i sprawdzić, czy działa.

Te dwa kroki to standardowe działania, które powinny rozwiązać problem z wysyłaniem wiadomości email z formularza kontaktowego WordPress.

Jeżeli nadal Twój WordPress nie wysyła maili, to jest jeszcze trzecie rozwiązanie. Najskuteczniejsze, ponieważ nie tylko rozwiąże problem z wysyłaniem wiadomości, ale również problem z wiadomościami email, które trafiają do folderu spam.

wordpress nie wysyła maili - rozwiązanie problemu

WordPress nie wysyła maili – jak to naprawić – najlepszy sposób

Najlepszym rozwiązaniem problemu z wysyłaniem wiadomości email z WordPress jest skorzystanie z wtyczki SMTP i specjalnie utworzonego konta email do wiadomości z WordPress lub bramki SMTP.

Oto jak w 4 krokach naprawić problem z email w WordPress:

  1. Zainstaluj wtyczkę Post SMTP Mailer/Email Log
  2. Stwórz konto email dla WordPress
  3. Skonfiguruj wtyczkę Post SMTP Mailer/Email Log
  4. Wykonaj test wysyłania wiadomości email z WordPress

Łatwo napisać, czy też powiedzieć. Jak to zrobić? Zapraszam do obejrzenia kompletnej instrukcji krok po kroku, w niecałe 15 minut wszystko naprawisz.

Czy wiesz, że udostępniając ten artykuł pomagasz mi? Dziękuję za Twoje wsparcie.

Darmowa Subskrypcja

Zapisz się do darmowego newslettera i zyskaj przedpremierowy dostęp do nowych artykułów oraz szkoleń i ofert specjalnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *