Aktualizacja algorytmu Google Page Experience – Core Web Vitals opóźnione!

Zapowiedziana na Maj 2021 aktualizacja algorytmu Google Page Experience została przesunięta na połowę Czerwca 2021. Ta decyzja Google o opóźnieniu aktualizacji, która spowoduje, że Core Web Vitals staną się czynnikami rankingowymi, z pewnością ucieszy właścicieli witryn internetowych. Zyskaliśmy dodatkowy miesiąc na przygotowanie się.

Core Web Vitals w czerwcu

Google mówi w poście na blogu, że aktualizacja Page Experience rozpocznie się w połowie czerwca i nie będzie odgrywać pełnej roli w rankingach wyszukiwania do końca sierpnia. Możemy tylko się domyślać, że zapowiedziana aktualizacja algorytmu Google, będzie naprawdę ważna dla pozycjonowania i optymalizacji stron www.

Zaczniemy korzystać z Page Experience jako części naszych systemów rankingowych od połowy czerwca 2021 r. Jednak wrażenia strony nie będą odgrywać pełnej roli w ramach tych systemów do końca sierpnia. Możesz o tym myśleć tak, jakbyś dodawał aromat do przygotowywanego jedzenia. Zamiast dodawać smak od razu do potrawy, będziemy powoli dodawać go przez cały ten czas.

Centrum wyszukiwarki Google

Jednym z powodów stopniowego wdrażania jest monitorowanie wpływu aktualizacji na wszelkie nieoczekiwane problemy. Domyślam się, że witryny nie powinny spodziewać się drastycznych zmian zaraz po wprowadzeniu tej aktualizacji. Gdyby było inaczej, mielibyśmy totalną rewolucję w wynikach wyszukiwania. Nie zapominajmy, że to będzie jeden z kilku czynników branych pod uwagę podczas ustalania rankingu stron internetowych. Oczywiście nie mam wątpliwości, że bardzo istotny, gdyż Internet dąży do szybszego ładowania, szczególnie na urządzeniach mobilnych – nikt nie lubi czekać kilka lub kilkanaście sekund na pojawienie się witryny www na ekranie.

Google opóźnia aktualizację Page Experience. Mamy dodatkowy miesiąc na przygotowanie strony www do Core Web Vitals

Google AMP

Warto również wspomnieć przy okazji, że aktualizacja Google Page Experience, niesie za sobą również zmiany dla Google News. Planowane jest rozszerzenie treści innych niż AMP na news.google.com oraz w aplikacjach mobilnych. Google usunie plakietki AMP. Potwierdza się zatem wcześniejszy domysł, że Google odpuszcza faworyzowanie stron z AMP – a to moi drodzy jest bardzo dobra wiadomość, gdyż nasze blogi będą mogły konkurować z “wielkimi” stronami.

Czy wiesz, że udostępniając ten artykuł pomagasz mi? Dziękuję za Twoje wsparcie.

Darmowa Subskrypcja

Zapisz się do darmowego newslettera i zyskaj przedpremierowy dostęp do nowych artykułów oraz szkoleń i ofert specjalnych

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *