Jak sprawdzić ID w WordPress?

Kiedy konfigurujesz motyw, wtyczkę lub jakiś snippet dla WordPress, możesz spotkać się z określeniem w stylu “ID strony”, albo “ID posta”, “ID kategorii”, czy też ID czegokolwiek na WordPress.

Na szczęście ID w WordPress proste do sprawdzenia. Są dwa szybkie sposoby.

Sprawdzanie ID w WordPress

Standardowo dla użytkownika WordPress nie pokazuje ID. Ale jak jesteś zalogowany to możesz je zobaczyć w prosty sposób. W zależności jakie ID poszukujesz, przejdź do edycji danego elementu.

Jak sprawdzić ID wpisu, strony, kategorii, tagu w WordPress

Aby sprawdzić ID wpisu na stronie WordPress, bez użycia dodatkowych wtyczek, wystarczy, że przejdziesz do edycji interesującego Ciebie wpisu. Następnie zerknij w pasku adresu przeglądarki internetowej. Ten adres URL, który widzisz będąc w edycji posta zawiera interesujące Cię ID wpisu. Jeżeli nie masz dodatkowych opcji w konfiguracji WordPress, które maskują adresy lub zmieniają foldery to powinieneś zobaczyć coś takiego

/wp-admin/post.php?post=3455&action=edit

W tym przypadku gdzie widzisz post=3455 to ID wpisu na WordPress. Oczywiście sama liczba, bez post=.

Dokładnie w ten sam sposób znajdziesz ID strony, kategorii lub innych taksonomii w WordPress.

Wtyczka do sprawdzenia ID w WordPress

Jeżeli uważasz, że wygodniej będzie mieć wtyczkę, która bezpośrednio na stronie wpisów, stron lub taksonomii wyświetli ID to żaden problem. Pamiętaj jednak, że to kolejna wtyczka w WordPress… im mniej, tym lepiej!

A więc zainstaluj wtyczkę Show Pages IDs. Jest ona banalnie prosta i lekka, dlatego też jest to mój faworyt.

Włącz wtyczkę i to tyle. Od teraz, na stronach wpisów, kategorii, stron, załączników i wszystkich innych taksonomii pojawi się dodatkowa kolumna ID.

Show Pages IDs scaled 1
Czy wiesz, że udostępniając ten artykuł pomagasz mi? Dziękuję za Twoje wsparcie.

Darmowa Subskrypcja

Zapisz się do darmowego newslettera i zyskaj przedpremierowy dostęp do nowych artykułów oraz szkoleń i ofert specjalnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *