JpegMini – optymalizacja plików video

JpegMini to absolutny niezbędnik każdego fotografa. Wspaniała aplikacja, która pozwoli nam zmniejszyć rozmiar plików jpg bez utraty jakości. Jak sięgam pamięcią, to w 2016 roku pierwszy raz brałem udział w dyskusji w stylu… super gdyby był odpowiednik JpegMini dla plików video. Jakimś cudem JpegMini sprostał temu wyzwaniu i z początkiem listopada 2021 otrzymaliśmy aktualizację aplikacji JPEGmini 3.3, która potrafi optymalizować pliki video bez utraty jakości.

Jak możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie na stronie JPEGmini:

Cały zespół JPEGmini ciężko pracował nad naszym nowym wydaniem i jest zachwycony, aby razem rozpocząć tę przygodę. JPEGmini koncentruje nasze badania i rozwój na opiniach użytkowników, co sprawia, że priorytetem jest zrozumienie potrzeb twórców. Mieliśmy przytłaczającą prośbę o optymalizację treści wideo, więc oto jesteśmy z naszą pierwszą wersją!

Co nowego w JpegMini Pro 3.3?

Oczywiście nowa opcja, czyli optymalizacja plików video. Banalnie prosta, wystarczy przeciągnąć i upuścić plik video na oknie aplikacji JpegMini. Ta aktualizacja jest dla użytkowników wersji PRO 3 i następnych wersji.

Optymalizacja plików video to wyzwanie dla naszego sprzętu, więc na początek JPEGMini wspiera optymalizację plików H.264 (AVC).

JPEGMini nie narusza jakości filmu, natomiast po optymalizacji możesz oczekiwać świetnych rezultatów – pliki mniejsze nawet o 50%. Średnio 30%.

Dowiedz się więcej o procesie optymalizacji plików video

Jak posiadasz JpegMini Pro v3 to sprawdź aktualizacje i zainstaluj najnowszą wersję. Czekam na Twój komentarz poniżej jak się sprawuje optymalizacja video. Czy długo to trwa u Ciebie i jakie rezultaty w zmniejszeniu plików.

Czy wiesz, że udostępniając ten artykuł pomagasz mi? Dziękuję za Twoje wsparcie.

Darmowa Subskrypcja

Zapisz się do darmowego newslettera i zyskaj przedpremierowy dostęp do nowych artykułów oraz szkoleń i ofert specjalnych

5 komentarzy

  1. Kompresja działa świetnie. Niestety zauważyłem ostatnio problem gdy chce się wrzucić skompresowany plik mp4 na YouTube. Po prostu nie chcą go przetworzyć. Ten sam film tuż po eksportowaniu z iMovie dodaje się do YT bez problemu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *