Kurs tworzenie strony WordPress z motywem Uncode

Zapraszam do nauki tworzenia strony WordPress z motywem Uncode. Wspomniany motyw, swego czasu był moim ulubionym motywem dla WordPress. Stworzyłem na nim przeszło 150 stron internetowych. Wszechstronny, rewelacyjne wsparcie techniczne i przyjazna grupa na Facebook.

Dlaczego dzisiaj nie używam Uncode? Wybrałem motywy bardziej bliskie naturze WordPress bez tony bibliotek i builderów. Dodatkowo Google algorytmy nie zwalniają, z każdą aktualizacją zaczyna być trudniej. Oczywiście mowa o kwestiach technicznych… więc Core Web Vitals i następne wynalazki nie będą problemem dla motywów, z których dzisiaj korzystam. A niestety Uncode pozostaje już w tyle w tych kwestiach.

Kurs potraktuj jako poglądowy. Stworzyłem ten kurs w 2019 roku. Od tego czasu motyw Uncode otrzymał dziesiątki aktualizacji i nowych funkcji. Oczywiście, z kursem bez problemowo stworzysz stronę WordPress wykorzystującą motyw Uncode, jedyne czego w kursie nie znajdziesz, to obsługa najnowszych funkcji motywu. Druga sprawa – etap hostingu jeszcze na cPanel, czyli panel, którego dzisiaj już nie używam i nawet za nim nie tęsknię. Kurs może i stary, ale jary! To był pierwszy kurs online jaki opublikowałem ?

Jeszcze jedna istotna kwestia – niniejszy kurs dedykowałem fotografom, więc znajdziesz w nim sporo zagadnień z branży fotografii ślubnej…

Instalacja WordPress i motywu Uncode

Instalacja WordPress i motywu wydaje się być najprostszą kwestią w tworzeniu strony www. Pewnie dlatego te podstawy potrafią zgubić nie jednego webmastera. Na tym etapie podejmiesz kilka decyzji, które będą z Twoją stroną w przyszłości. Warto zrobić to dobrze, więc zapraszam na krótki film, dzięki któremu poprawnie zainstalujesz WordPress oraz wybrany przeze mnie motyw Uncode na potrzeby stworzenia rozwojowej strony www.

Konfiguracja WordPress oraz podstawowe wtyczki Uncode

Krok po kroku jak skonfigurować poprawnie WordPress oraz moje ulubione wtyczki, które zapewniają dobre działanie całej stronie www.

Konfiguracja motywu Uncode

Uncode to motyw dla WordPress, który jest wszechstronny. Możesz na tym motywie stworzyć stronę www swoich marzeń. Jest niesamowicie elastyczny. Zapraszam na odcinek jak poprawnie skonfigurować motyw Uncode.

Tworzenie własnych nagłówków w Uncode

Motyw Uncode pozwala na stworzenie dynamicznych nagłówków. Poradnik jak stworzyć własne nagłówki w Uncode przy użyciu Content Block.

Tworzenie podstron w Uncode

Poradnik jak sprawnie pracować z page builderem w motywie Uncode. Z tym poradnikiem stworzysz podstawowe podstrony: o mnie, oferta, kontakt, blog oraz strona główna.

Strona o mnie

Strona blog

Strona oferta

Strona kontakt

Strona główna (home)

Budowa klasycznego blog posta w Uncode

Najprostszy sposób na stworzenie posta w WordPress z motywem uncode. Prościej się nie da.

WordPress storytelling blog post – podstawy

Prosty post na blogu może okazać się nieatrakcyjny lub mało interesujący dla naszych gości na stronie www. Warto zatem urozmaicić go i sprawić, że będzie w pewien sposób “opowiadał” historię.

Stopka, czyli z ang. footer, to koniec naszej strony www. Biorąc pod uwagę heatmap to najzimniejsze miejsce na naszej stronie, mało istotne, ale nadal wymagane. Z tym poradnikiem stworzysz solidna stopkę dla swojej strony www, która może zapobiec wyjściom ze strony przez odwiedzających.

Inspiracja Fer Juaristi

Podoba Ci się strona www jaką ma Fer Juaristi? Zobacz poradnik jak stworzyć podobny układ przy użyciu page buildera w Uncode.

Inspiracja Lukas Piatek i Lelia Scarfiotti

Kolejna demonstracja możliwości motywu Uncode i WPBakery. Inspiracja elementów strony Lukas Piątek i Lelia Scarfiotti.

Czy wiesz, że udostępniając ten artykuł pomagasz mi? Dziękuję za Twoje wsparcie.

Darmowa Subskrypcja

Zapisz się do darmowego newslettera i zyskaj przedpremierowy dostęp do nowych artykułów oraz szkoleń i ofert specjalnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *