Najszybsze motywy WordPress

Znalezienie najszybszego motywu WordPress to głupie zadanie. Przeszukiwanie Internetu i oglądanie setek testów przyprawi Cię o solidny mętlik w głowie. Dlaczego na jednej stronie testującej wygrywa motyw Astra, a na następnej GeneratePress, a na jeszcze innej jakiś motyw Hello. O co tu chodzi?

Chodzi o to, że testy mają na celu przyciągnąć ruch odwiedzających na stronę www “testera”. Większość testów bazuje na przeróżnych opiniach lub testy są zwykłym śmieciem, ponieważ warunki testowania są masakryczne.

Jak można testować 5 różnych motywów, gdzie na każdym z nich jest inna treść, inny hosting, inne parametry php itd? To ma na celu tylko jedno – wpis na blogu dla przyciągnięcia ruchu. Nic więcej. Ale niestety nieświadomy czytelnik widzi te wyniki i podąża rekomendacją testu… żenada.

Drogi czytelniku, od dawna chciałem zrobić takie solidne porównanie kilku motywów. Teraz, gdy już się to wydarzyło, będę systematycznie odświeżał testy i dodawał kolejne motywy i warunki techniczne.

Po pierwsze mój test najszybszych motywów dla WordPress nie jest niczym sponsorowany. Nie mam żadnych linków polecających, żaden autor motywu mi nie płaci i nie mówi co mam pisać. Robię to dla siebie i dla moich czytelników, czyli Ciebie.

Po drugie. Test “pustej” strony to jedno, a drugie, to test gdzie na stronie jest treść: tekst, zdjęcia itd. Więc test będzie nieco bardziej złożony, ale to jedyna metoda aby odtworzyć realne warunki stron www. Dzięki temu test jest prawdziwy.

Po trzecie mój ulubiony obecnie motyw z którego korzystam jest na tej liście i wcale nie jest najszybszy!

A więc zaoszczędzę Tobie czasu i zapraszam do zapoznania się z wynikami testu.

Jakie motywy WordPress testuję?

Nie sposób poddać testowi wszystkich motywów WordPress. Potrzebowałbym do tego sztab ludzi i setki godzin roboczych. Biorąc pod uwagę drugi czynnik, jakim jest core web vitals, testom poddam motywy, które są “bardziej” przyjazne Google (core web vitals). Zatem wszystko bez page builders. Wyjątek stanowi Uncode, do którego mam ogromny sentyment i żal mi za każdym razem jak o nim myślę, że “odchudzenie” go przez autorów = stworzenie nowego motywu. Poniżej lista motywów, które biorą udział w teście:

Astra

astra motyw wordpress test

Ze strony autora: Najpopularniejszy motyw wszechczasów. Najszybszy, lekki i wysoce konfigurowalny motyw WordPress. Każda linia kodu w Astrze jest profilowana pod kątem szybkich witryn internetowych. Mają liczby, aby to udowodnić.

Moja opinia: Mają dobry marketing i dobrze płacą influencerom za polecanie i pisanie opinii. Fajny minimalistyczny, lekki. Niestety niezbyt przyjazny deweloperom i mają beznadziejne wsparcie techniczne. Motyw dobrze działa na małych stronach, ale te które szybko się rozwijają w treści powinne szukać lepszego rozwiązania. W dodatku warto pamiętać, że twórcy Astra przez długi czas stosowali brzydkie praktyki wrzucając swoje linki polecające na strony użytkowników, za co finalnie dostali bana na 5 tygodni od WordPress (07/07/2020).

Suki

suki motyw wordpress test

Ze strony autora: Elastyczny i lekki motyw WordPress. Suki pomaga tworzyć piękne i błyskawiczne strony internetowe przy mniejszym nakładzie czasu i wysiłku.

Moja opinia: Pierwszy raz o tym motywie usłyszałem podczas szaleńczej bitwy o najlepszych motywach dla WordPress. Ktoś rzucił hasło Suki i to byłoby na tyle. Zainteresował mnie ten motyw bo wyglądał jak GeneratePress, miał wizualne budowanie nagłówków i… nie używa jQuery, a to serio spory przełom w ładowaniu strony.

Blocksy

blocksy motyw wordpress test

Ze strony autora: Najbardziej innowacyjny, błyskawiczny i napakowany opcjami darmowy motyw WordPress. Zbuduj swoją stronę internetową w kilka minut, bez umiejętności kodowania.

Moja opinia: Tak jak wyżej. Darmowa wersja sprawi uśmiech na Twojej twarzy. Płatna pozwoli Tobie rozwinąć skrzydła i tworzyć każdego rodzaju stronę www.

GeneratePress

generatepress motyw wordpress test

Ze strony autora: GeneratePress to darmowy motyw WordPress, który koncentruje się na szybkości i użyteczności. Od samego początku GeneratePress miał być lekkim fundamentem, który poradzi sobie z każdym projektem strony internetowej. Ma na celu zaoferowanie odpowiedniej ilości dostosowań, pozostając jednocześnie niesamowicie lekkim i stabilnym.

Moja opinia: Motyw jest mega. Serio – świetny dla osób, które co nie co już ogarniają. Świeżaki WordPress mogą mieć lekko pod górkę, gdyż podejście autora motywu jest nieco inne w porównaniu do pozostałych tu obecnych. Tu ma być lekko, szybko, a jak chcesz więcej opcji to sobie sam zrób. Oczywiście forum wsparcia działa sprawnie i w większości kwestii Tobie pomogą. Nie mniej jednak zapomnij o super przyjaznej konfiguracji theme i pakiecie opcji – raczej nie unikniesz snippetów (czyli wstawek JS i CSS).

Neve

neve motyw wordpress test

Ze strony autora: Szybko stwórz i rozwijaj witrynę internetową. Podejście Neve to przede wszystkim urządzenia mobilne, zgodność z AMP. Dodatkowo popularne narzędzia do tworzenia stron sprawiają, że tworzenie witryn w Neve jest dostępne dla każdego.

Moja opinia: Takie połączenie Blocksy i GeneratePress. Trochę bardziej w stronę GeneratePress, przynajmniej wersja darmowa. Prosty i bez szału motyw, ale szybki.

Uncode

uncode motyw wordpress test

Ze strony autora: Uncode to doskonały, wielofunkcyjny motyw WordPress oparty na dostosowanej i ulepszonej wersji słynnego programu WPBakery Page Builder. Jest czysty, nowoczesny i odpowiedni na każdą potrzebę.

Moja opinia: Istny kombajn. Na Uncode zbudowałem setki stron. Ten motyw jest do wszystkiego, od minimalistycznej strony po duży sklep na WooCommerce. Zrobisz tam stronę swoich marzeń przy użyciu kreatorów, gotowych szablonów itd. Motyw jest piękny, gdyż używa Page Buildera… ale o tym poniżej w testach.

A co z Flothemes, Divi, ProPhoto itd?

Serio? Flothemes może dojechałby do przyzwoitych czasów, ale twórcy pakują śliczne rozwiązania słabym kodowaniem. FlexBlocks to mega patent – budujesz stronę jak w Photoshop, układasz wszystko gdzie chcesz! Extra, ale… właśnie, ale jest za dużym minusem, ponieważ tracisz kontrolę nad wyświetlanymi elementami (rozmiarówka zdjęć). Kolejny problem to ich responsywność. Jeszcze jeden? Proszę bardzo – gdyby nie lazy loading całych elementów to strona na Flothemes zawsze by miała punktację F (najniższą). Wrócę do tematu Flothemes jeszcze, ponieważ chłopaki “gotują” nowe motywy pod Gutenberg, a więc takie, które na tej liście mają szansę powalczyć. Pewnie cenowo znowu przywalą na grubo, ale jest szansa, że do testów coś wpadnie.

ProPhoto – coraz rzadziej słyszę, aby ktoś to używał. Jak masz prophoto, to jesteś w tyle już od dawna. Nie czekaj, czytaj inne wpisy na moim blogu, włącz subskrypcję i stawiaj nową stronę!

Divi – potężny motyw. Świetna funkcjonalność. Jeden z najcięższych na rynku! Gdybyśmy grali w skojarzenia, to na hasło divi mam zawsze jedno i to samo – gruz. Pomimo elastyczności i funkcjonalności – nie używałbym bo za często coś się sypie, za wolno to działa, a jak dodasz WooCommerce z 30 produktami to możesz zrobić 10 przysiadów zanim strona się wczyta. Dni tego motywu są policzone jeżeli nie zmieni się rdzeń motywu.

Elementor – to chyba najładniejsze strony na rynku. Autorzy walczą z każdą aktualizacją, aby było szybciej i szybciej. Podobno jest całkiem spoko, nie miałem okazji jeszcze zanurzyć się w Elementor. Jedynie śledzę kilka blogów deweloperskich, a tam nie ma dnia kiedy ktoś by nie narzekał na optymalizację… więc odgrzeję temat za kilka aktualizacji (miesięcy).

Jak wygląda test motywów WordPress?

Jak wspomniałem, większość serwisów internetowych testuje je, aby tylko testować. Właściwie nie wiem, czy można to nazwać testem czy clickbait. Rzetelny test motywów WordPress w mojej opinii oznacza, że każdy z tych motywów zainstaluję u siebie. Oczywiście oddzielnie. Bez wspomagaczy, czyli są to gołe motywy, bez wtyczek cache, minify itd. Instalacja WordPress jest również standardowa – nie używam żadnych tricków polepszających wydajność. Motywy WordPress testuję na hostingu Serwer.io w najpopularniejszym pakiecie WordPress Biznes, ponieważ jest on idealny dla większości użytkowników WordPress. Hosting jest w technologii LiteSpeed, PHP w wersji 7.4.14. Parametr max_input_vars ustawiony na 5000 – to zapewni spokojną pracę z każdą nowoczesną instalacją WordPress. WP Memory Limit to 512MB (przy okazji naucz się jak zwiększyć pamięć dla WordPress)

Test wykonam podwójnie. Dwa razy na GT Metrix, dwa razy na Pingdom i dwa razy na PageSpeed Insights. Wynik powinien być zbliżony, ponieważ nie używam cache. Test z najbliższej Polsce lokalizacji – Niemcy. Zacznijmy od testu gołych stron WordPress.

Test motywu WordPress na pusto ?

A jak wygląda motyw na pusto? Otóż to praktycznie pusta strona zawierająca standardowe ustawienia motywu, demo wpis Hello World i standardowe formatowanie. Nie ma tu obrazów oraz żadnych dodatkowych skryptów i treści. Wygląda to mniej więcej tak:

test motywow wordpress 2021 nowa instalacja
Nowa instalacja WordPress z motywem Suki

Szału nie ma prawda? Nikt z nas nie wyobraża sobie mieć takiej strony www. Więc na pusto, to każdy motyw powinien śmigać jak szalony. I prawie tak jest. Zielono, aż miło.

GTMetrix

MotywOcenaWydajnośćStrukturaLCPTBTCLSTTFBCzas
AstraA100%99%298ms0054ms341ms
BlocksyA100%99%311ms0071ms363ms
GeneratePressA100%99%240ms0052ms259ms
NeveA100%99%300ms0062ms300ms
UncodeA92%97%467ms254ms0.0183ms1.0s
SukiA100%99%370ms0063ms393ms

test motywow wordpress 2021
Test GTMetrix – Najszybszy motyw WordPress (21/02/2020): przeglądarka Chrome, lokalizacja Niemcy.

Widząc powyższe wyniki testu pewnie się zastanawiasz nad kilkoma pojęciami/skrótami. Już tłumaczę!

Wydajność – wynik wydajności uwzględniający test Lighthouse wraz z niestandardowymi audytami GTMetrix, opcjami analizy, przeglądarkami oraz specyfikacją sprzętową;

Struktura – wskaźnik, jak dobrze strona www jest zbudowana pod kątem optymalnej wydajności;

LCP – Largest Contentful Paint to miara, ile czasu potrzeba, aby największy element treści (np. obraz nagłówka lub tekst nagłówka) na stronie stał się widoczny dla odwiedzających. Aby uzyskać dobre wrażenia użytkownika, należy dążyć do LCP wynoszącego 1,2 sekundy lub mniej.

TBT – Total Blocking Time to informacja, ile czasu jest zablokowane przez skrypty podczas ładowania strony. Aby zapewnić dobre wrażenia użytkownika, należy dążyć do TBT wynoszącego 150 milisekund lub mniej.

CLS – Cumulative Layout Shift wskazuje jakie zmiany układu są widoczne przez odwiedzających podczas ładowania strony. CLS powinien być równy 0,1 lub mniej.

TTFB – Time To First Byte to łączny czas spędzony na odebraniu pierwszego bajtu po żądaniu.

Czas – Fully Loaded Time, czyli całkowity czas po przechwyceniu ostatniego żądania. Innymi słowy to czas ładowania strony w pełni.

Jak już jesteśmy przy pojęciach, warto wspomnieć jeszcze o liczbie żądań i wielkości strony. Liczba żądań to wszystkie obrazy, css, js i inne połączenia, które są używane na stronie www. Wielkość to wielkość, rozmiar strony. Oba te parametry im mniejsze tym lepsze.

Pingdom

MotywRozmiarŻądania
Astra46.0 KB9
Blocksy104.6 KB11
GeneratePress28.5 KB7
Neve32.5 KB7
Uncode594.3 KB20
Suki32.4 KB7

Tu zaczyna się widoczny rozjazd. Żądania i rozmiar pustej strony. Wszystkie strony są takie same, lecz wyniki różne. Składa się na to m.in. liczba dodatkowych stylów, bibliotek JS oraz dodatki. Oczywiście im mniej tym lepiej, ale spójrz na Uncode. Na dzień dobry 594.3 KB! Skąd to się wzięło? Otóż po zainstalowaniu Uncode jesteśmy zmuszeni do instalacji dwóch wtyczek – Uncode Core, która zapewnia opcje konfiguracji motywu oraz WP Bakery – czyli page builder. Te wtyczki na pustej stronie stanowią spore obciążenie plus sam fakt, że Uncode jest napakowany dodatkowymi bibliotekami JS, dzięki którym możesz tworzyć superanckie strony www.

A co z Blocksy?? Jakim cudem pusta strona ma 104.6 KB? Blocksy do prawidłowego działania i uwolnienia możliwości wymaga włączenia wtyczki Blocksy Companion. Dodatkowo, to jedyny motyw, który “dba”, aby strona www miała ikonę. Zatem wstawia 20.3 KB ikonkę WordPress dla Twojej strony.

Test motywu WordPress na pusto z LiteSpeed Cache ?

Zawsze mnie ciekawiło ile pomoże wtyczka LiteSpeed Cache na gołym WordPress. Wybacz, ale ciekawość mnie pokonała i zrobiłem ten test. Sam zobacz jak technologia działa na cyferkach poniżej.

Instalacja LiteSpeed Cache na stronach testowych
MotywOcenaWydajnośćStrukturaLCPTBTCLSTTFBCzas
AstraA100%99%289ms0029ms289ms
BlocksyA100%99%291ms0037ms316ms
GeneratePressA100%99%181ms0032ms182ms
NeveA100%99%390ms0044ms390ms
UncodeA100%94%342ms89ms0.0129ms0.7s
SukiA100%99%258ms0036ms258ms

Samo włączenie LiteSpeed Cache pomogło w TTFB oraz czasie ładowania. Na przykładzie Uncode to ogromne przyśpieszenie!

Czas na prawdziwe statystyki. Aby rzetelnie dokonać testu na każdym motywie zbudowałem prostą stronę używając tych samych bloków dla WordPress, tych samych zdjęć oraz identycznych elementów. W każdym motywie ustawiłem te samo logo oraz favicon. To pozwoliło mi wykluczyć standardowe wartości motywów. Zacznijmy zatem od konkretów:

Prawdziwy test motywów WordPress

Na każdej stronie zainstalowałem bloki GenerateBlocks. To prawdopodobnie najlepiej zoptymalizowana wtyczka bloków dla WordPress. Mała, ale potężna. Na niej zbudowałem kilka bloków, tak aby ten test bardziej przypominał średnią wielkość typowej strony. Oczywiście zoptymalizowałem odpowiednio całą zawartość zanim wgrałem ją na stronę www celem testowania motywu. Oto lista wykorzystanych plików oraz ich rozmiar:

 • Logo strony www – 4 KB
 • Favicon – 3 KB
 • Google Fonts (Open Sans)
 • obrazki – 2.32 MB

Budowa strony testowej jest bardzo prosta. Składa się ona z 6 kontenerów, tekst, 2 przyciski, 7 zdjęć. Wszystkie zdjęcia zoptymalizowane jpeg mini ale na stronie pokazane są jako rozmiar oryginalny – celowo nie używałem dodatkowych rozmiarów zdjęć WordPress.

strona testowa wordpress scaled 1

Test motywu Astra

Wyniki testu są doskonałe. Motyw w darmowej wersji jest w miarę łatwy oraz intuicyjny w konfiguracji. Bloki GenerateBlocks działają średnio – style CSS nie ładują się standardowo w edytorze, ale to w miarę proste do rozwiązania. Czas ładowania pełnej strony o rozmiarze 2.3MB wynosi 0.395s. Strona zgłasza 27 żądań.

Motyw z pewnością godny uwagi. Wersja darmowa jest mocno ograniczona, więc wersja płatna jest zalecana, aby odblokować funkcjonalność. Wersja pro kosztuje $59 / rok dla pojedynczej strony lub $523 licencja dożywotnia.

test motywu astra scaled 1

Test motywu Blocksy

Motyw, który po instalacji wymaga dodatkowej wtyczki Blocksy Companion. Najprostszy i najszybszy w konfiguracji. W testach z GenerateBlocks spisał się doskonale. Wtyczka bloków ma również niewielkie problemy z CSS w edytorze – paleta kolorów wymaga małej poprawki. Na szczęście gotowe rozwiązanie zawierające jedną linijkę kodu jest na Github. Blocksy na tle innych testowanych motywów dostaje najwyższą ocenę extra za konfigurator. Każdy amator skonfiguruje wszystko intuicyjnie i bez problemów. Wizualnie wygląda najlepiej – autorzy się przyłożyli do tego.

Czas ładowania pełnej strony o rozmiarze 1.4MB wynosi 0.4s. Strona zgłasza 26 żądań. Blocksy ma mniejszy rozmiar strony, gdyż w motywie jest wbudowana i standardowo włączona funkcja lazy loading.

Z tym motywem możesz śmiało rozpocząć budowanie strony WordPress. Darmowa wersja będzie odpowiednia dla większości osób. Jeżeli masz ochotę na więcej, to roczna licencja dla jednej strony kosztuje $49. Miłym zaskoczeniem jest licencja dożywotnia. To wydatek $149

test motywu blocksy scaled 1

Test motywu GeneratePress

GeneratePress w połączeniu z natywną wtyczką GenerateBlocks to istny monster. Wspaniały motyw dla deweloperów i bardziej zaawansowanych użytkowników. W miarę łatwy do konfiguracji, ale niestety ograniczony w wersji darmowej. Jak masz w planie stworzyć stronę na GeneratePress to koniecznie zakup wersję premium. Twórca motywu ma unikalne podejście do cen. Za $59 rocznie masz licencję premium, którą możesz użyć na 500 stronach! Oczywiście jest też licencja dożywotnia – $249 i ponownie licencja na 500 stron.

W moich testach czas ładowania pełnej strony o rozmiarze 2.3MB wynosi 0.371s. Strona zgłasza 26 żądań. Doskonały wynik. Zero problemów.

test motywu generatepress scaled 1

Test motywu Neve

Szybki motyw, ale najbardziej toporny w konfiguracji. Oczywiście to subiektywne stwierdzenie. Pomimo słabych opcji konfiguracji w darmowej wersji, całkiem sprawnie współpracuje z GenerateBlocks. Wizualnie motyw nie dodaje głupot w postaci ekstra marginesów pomiędzy blokami.

Czas ładowania pełnej strony o rozmiarze 2.2MB wynosi 0.8s. Strona zgłasza 21 żądań. Dobry wynik, aczkolwiek liczyłem że będzie lepiej. Pewnie po zastosowaniu cache i optymalizacji rezultat będzie wspaniały, jednak test musi mieć spójność – nie używałem cache na żadnej ze stron.

test motywu neve scaled 1

Test motywu Uncode

Na tym motywie pracowałem przez lata. Znam go doskonale i spodziewałem się, że będzie on najwolniejszy. Tak też było. Czas ładowania pełnej strony o rozmiarze 3.0MB wynosi 1.2s. Strona zgłasza 39 żądań. Nie jest to jakaś porażka, ale gdy wiemy, że core web vitals będzie używane jako czynnik rankingu strony w wyszukiwarce Google, motyw może sporo stracić w oczach Internautów. Czas pokaże.

Generalnie Uncode bazuje na WPBakery, ale dla tego testu stronę zbudowałem również na GenerateBlocks. Całkiem sprawnie poszło! Oczywiście to idiotyczne podejście, bo nie po to motyw jest wypchany po uszy funkcjami, aby z nich nie korzystać tylko iść pod górę bawiąc się w budowanie na Gutenberg. Chcesz łatwość tworzenia strony www oraz tonę opcji, to korzystaj z Uncode z WPBakery. Proste!

Uncode nie ma darmowej wersji. Licencja dożywotnia $59 – w tym rok wsparcia technicznego (przedłużenie kosztuje zgodnie ze stawkami na portalu themeforest.net)

test motywu uncode scaled 1

Test motywu Suki

Motyw Suki, taka mała niespodzianka dla mnie. To drugi raz kiedy zainstalowałem ten motyw. Jest szybki! Czas ładowania pełnej strony o rozmiarze 2.3MB wynosi 0.5s. Strona zgłasza 26 żądań. Menu konfiguracyjne wymaga przeklikania. W mojej opinii autorzy motywu mają jeszcze sporo pracy nad kwestią wizualną konfiguratora, ale wszystko jest na dobrej drodze.

test motywu suki scaled 1

Test motywów WordPress w liczbach

Wszystko co wyżej w praktycznej tabeli, abyś łatwiej to odczytał. Samodzielnie wywnioskuj który motyw jest najszybszy. Liczby pokazują jak motywy sprawują się pod obciążeniem w postaci wtyczki bloków, fontów od Google, dużych obrazków oraz dodatkowych elementów typu kolumny, tekst, przyciski…

MotywOcenaWydajnośćStrukturaLCPTBTCLSTTFBCzasRozmiarŻądania
AstraA100%98%0.395s0054ms0.395s2.3MB27
BlocksyA100%98%0.4s0072ms0.4s1.4MB26
GeneratePressA100%98%0.371s0053ms0.371s2.3MB26
NeveA99%98%0.8s0072ms0.8s2.2MB21
UncodeA89%92%1.2s257ms082ms1.2s3.0MB39
SukiA100%98%0.5s0053ms0.5s2.3MB26

Który motyw WordPress wybrać?

Od początku artykułu wałkuję temat prędkości, natomiast użytkując WordPress każdego dnia, tworząc strony www oraz codzienne rozwiązywanie problemów nauczyło mnie nieco innego podejścia. Owszem, uwielbiam prędkość działania strony www. Natomiast poszukuję równowagi, balansu. Poza szybkością wczytywania motywu istotna jest dla mnie funkcjonalność. Pisząc funkcjonalność mam na myśli to jakie opcje posiada motyw, jak wygląda wsparcie techniczne, jak działają na motywie dodatkowe rozszerzenia, czyli wtyczki, które są niezbędne dla lepszych rozwiązań i ładniejszych stron www. Ważny jest dla mnie również konfigurator i elastyczność.

Subiektywna lista najlepszych motywów WordPress

 1. Blocksy
 2. GeneratePress
 3. Astra
 4. Suki
 5. Neve
 6. Uncode

W tej kolejności. Oczywiście każdy z tych motywów tylko w wersji płatnej. Wychodzę z założenia oszczędności czasu i jeżeli wybieram motyw dla mojej strony www, to preferuję jego pełną funkcjonalność, aniżeli oszczędność i “zrób to sam”, które zajmie mi czas.

A Ty? Który motyw używasz? Jak się on prezentuje w porównaniu z testowanymi przeze mnie? Masz propozycję motywu do testowania? Czekam na Twój komentarz!

Czy wiesz, że udostępniając ten artykuł pomagasz mi? Dziękuję za Twoje wsparcie.

Darmowa Subskrypcja

Zapisz się do darmowego newslettera i zyskaj przedpremierowy dostęp do nowych artykułów oraz szkoleń i ofert specjalnych

19 komentarzy

 1. Dwie strony foto stoją już na GP. W planach sklep na Uncode bo będzie to tylko mały projekt na 10-20 produktów i ma być ładnie, wydajność na drugim miejscu. 😉

 2. Tom Robak, dzięki za mega test! Nie kusi Cię zrecenzowanie OceanWp? Czy odkładasz bo Elementor?
  Nie żeby się wydawal jakiś wyjątkowy, tylko we wszelakich reckach wymieniają go jednym tchem z Astrą GeneratePressem i Nevem, dlatego nazwa mi jakoś utkwiła.

 3. Powiem szczerze, że to najlepsze zestawienie na jakie trafiłem w Internecie. W końcu ktoś zrobił klarowny test z porównaniem w tych samych warunkach. Ciekaw jestem jak wypadłyby w tych warunkach najpopularniejsze motywy typu Divi czy Flothemes.

 4. Ja już mam dosyć tego. Najpierw uncode, fajnie posiedziałem trochę na nim. Ostatnio GP i nawet postawiłem na nim sklep, bo szybciej niż U, a teraz Blocksy, ile można…? Wszystko fajne. Postanowiłem zostać na GP bo pozwala się rozwijać i trzeba szukać niektórych rozwiązań i kombinować. Tego co wiem to na U już dużo było podanych na tacy, a B ma podobnie, ułatwia to prace znacząco, ale dla osób co chcą się trochę rozwinąć w tym to uważam GP za najlepszy z nich. I mam nadzieje, że będzie więcej takich wnikliwy porównań/testów bo są przydatne. Dzięki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *