WordPress utknął w trybie konserwacji? Oto co zrobić

Czy Twoja witryna WordPress utknęła w trybie konserwacji (Maintenance Mode)? Nie martw się, to się zdarza. Każda strona internetowa ma swoje widzimisie. W tym artykule pokażę Tobie szybką metodę jak wyłączyć tryb konserwacji w WordPress.

Co to jest tryb konserwacji WordPress?

Witryna jest tymczasowo niedostępna z powodu zaplanowanych prac konserwacyjnych. Zapraszamy ponownie za minutę.

WordPress

W ramach automatycznego systemu aktualizacji WordPress ma wbudowany tryb konserwacji, który aktywuje się za każdym razem, gdy aktualizujesz WordPress, wtyczki lub motywy. Po uruchomieniu aktualizacji możesz zobaczyć komunikaty o trybie konserwacji WordPress:

W większości przypadków “tryb konserwacji” jest włączony tylko przez kilka sekund i nawet nie wiesz, że witryna była w trybie konserwacji. Ale czasami coś może pójść nie tak i tryb konserwacji nie zostaje wyłączony. Najczęściej zdarza się tak gdy:

  • przypadkowo lub celowo zamkniesz kartę przeglądarki w trakcie automatycznej aktualizacji
  • aktualizujesz jednocześnie dużą liczbę wtyczek/motywów
  • wystąpił problem ze zgodnością

W rezultacie tryb konserwacji nie zostaje wyłączony, a ty próbując odwiedzić swoją witrynę widzisz:

witryna tymczasowo niedostepna

Jeżeli widzisz powyższy komunikat to nie ma powodów do paniki. Jest na to proste rozwiązanie.

Jak naprawić WordPress w trybie konserwacji?

Kiedy WordPress przechodzi w tryb konserwacji, robi to tworząc plik o nazwie .maintenance w głównym folderze witryny WordPress.

Najprostsze rozwiązanie to usunąć ten plik z serwera za pomocą FTP lub menedżera plików na hostingu.

plik maintenance scaled 1

Po usunięciu tego pliku witryna powinna działać normalnie. Polecam również wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) w witrynie WordPress.

Jeśli jesteś klientem Serwer.io Hosting to problem trybu konserwacji WordPress możesz rozwiązać jednym kliknięciem w panelu hostingowym. Wystarczy przejść do zakładki WordPress, wybrać instalację WordPress i odhaczyć “Maintenance Mode”. Tak jak na poniższym nagraniu:

Proste rozwiązanie dla witryny na WordPress, która utknęła w trybie konserwacji: Witryna jest tymczasowo niedostępna z powodu zaplanowanych prac konserwacyjnych. Zapraszamy ponownie za minutę.

Czy wiesz, że udostępniając ten artykuł pomagasz mi? Dziękuję za Twoje wsparcie.

Darmowa Subskrypcja

Zapisz się do darmowego newslettera i zyskaj przedpremierowy dostęp do nowych artykułów oraz szkoleń i ofert specjalnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *